Ak chcete, aby veci vo Vašom živote fungovali tak ako majú, základom je, aby ste všetko vedeli zvládnuť a vyriešiť s chladnou hlavou a pokojom. Vedieť striasť ťažkosti a problémy z Vašej mysle. Naučíť sa zvládať stres a zbaviť sa vecí, ktoré aj tak neviete vyriešiť.

wellness

Samozrejme všetci by sme privítali možnosť ísť niekam na masáž, víkendový pobyt, do sauny, alebo na relaxačné procedúry. Avšak nie vždy sa to dá, či už z časových, finančných alebo iných dôvodov.

Niekedy však za relaxom netreba chodiť ďaleko a dokonca sa pri tom ani nevyhádžete z peňazí.
Všetko čo k tomu potrebujete ste vy. Aby ste si našli chvíľku času len a len pre seba. Pravidelne podľa potreby si nájdite aspoň hodinku na odpočinutie Vašej preplnenej mysle a vyčerpaného tela. Na chvíľkové vytrhnutie zo sveta a jeho problémov. Z toho, že všetci niečo od Vás chcú, kolegovia Vás na porade vytočili, horia Vám termíny, alebo že máte doma neustále neporiadok a nemá sa oň kto postarať.

ZASTAVTE SA!

Naučte sa oddychovať. Stlmte svetlá, zapáľte si sviečku, pustite si pieseň, ktorá Vás vie perfektne naladiť. Zatvorte oči, predstavte si všetky Vaše problémy na tabuli. V mysli vezmite handru a všetko vymažte. Pozerajte sa, ako sa zoznam stráca pred Vašimi očami. Dýchajte zhlboka. Pravidelný nádych a výdych. Usmejte sa. Žijete! Buďte šťastní. Doprajte si šálku dobrého čaju, napríklad levanduľového, medovkového, alebo šalviového, ktoré upokoja Vašu myseľ a pohladia Vaše chuťové bunky.
Posaďte sa a nechajte sa inšpirovať, ako môžete pohodlne zrelaxovať v pohodlí domova.

relaxy

Určite sa Vám uľaví na mysli aj na tele. Na pravidelný relax naozaj nepotrebujete až tak veľa. Stačí hlavne chcieť a nájsť si nejakú hodinku len pre seba. Vaše starosti, každodenné skúšky a výzvy sa Vám budú oveľa ľahšie znášať, keď budete plný energie a života, s vyprázdnenou mysľou a vnútorným pokojom.