Pamätáte sa na vašu prvú pusu? A prvú takú ozajstnú pusu? Prvé pusy sme pravdepodobne dostávali už ako bábätká, no keď sme prišli do puberty a začali sme sa zaujímať aj o sexuálny život, určite bolo prvým krokom k nemu práve bozkávanie.

V dospelosti ho však vnímame trošku inak ako deti, mnoho ľudí ho skôr vníma zo sexuálnej stránky. Každý sex začína práve vášnivými bozkami, no nie? Či už je to vo filmoch alebo v realite, bozky naozaj patria k bežnému životu ľudí a sú aj veľmi potrebné. V tomto článku sa zameriame skôr na fakty a zaujímavosti o bozkoch medzi dvomi ľuďmi.

55388113

Keď pobozkáte vášho dlhodobého partnera a teda sa nejedná o prvý bozk, uvoľňuje sa vo vás pocit bezpečia a lásky. Je to aj kvôli faktu, že bozky znižujú hladinu stresového hormónu a podvedome nás upokojujú. To, že nám je to príjemné zdôrazňuje aj veľkosť našich zreničiek počas bozkov. Síce ľudia spravidla zatvárajú oči, aby si dokonale užili bozky, no keby sme ich nechali otvorené, naše zreničky by sa zväčšili. Presne tak, ako keď sa pozeráme na niekoho koho ľúbime a cítime sa s ním dobre.

Ak sa pýtate na rady, ako pobozkať partnera alebo partnerku čo najpôsobivejšie, spomeniem vám pár z nich. Čo je veľmi dôležité, je najmä byť úplne uvoľnený a vystihnúť správny moment. Teda najlepšie v súkromí, v pokoji domova či v posteli. Začínajte zľahka a postupne naberajte na intenzite. Počas bozkávania by ste mali partnera objímať a hladkať, túliť sa k nemu. Všetko závisí od toho, či chcete ostať iba pri bozku alebo chcete skúsiť aj niečo viac. Nezabudnite si pred vašim stretnutím poriadne umyť zuby a ideálne je ak si žena nedá rúž.

95fe57c0-4cca-11ea-adff-522e69552c9b

Predstava muža, ktorý je po jednom bozku celý od rúžu totiž nie je priveľmi lákavá. Hlavné je ale nestresovať, všetko totiž pôjde plynule.

Bozky vždy budú s nami spojené, či už si to chceme priznať alebo nie. Práve preto by sme im mali venovať dostatočnú pozornosť a hlavne si ich užívať, stoja za to!