Kto z nás by nechcel precestovať celý svet? Každý z nás vidí záľubu v cestovaní a v tom, že bude spoznávať nové krajiny a nových ľudí. Je jasné, že nie každý z nás má na to financie. No to aj tak neznamená, že by ste nemohli cestovať, kamkoľvek by ste chceli. Dá sa cestovať aj za lacnejší peniaz, samozrejme, keď si vyberiete miesto, ktoré je v Európe a môžete sa tam dostať pohodlne aj autom alebo autobusom. Takže? Kam by ste sa teraz najradšej vybrali?

praha
 
Každý z nás by mal aspoň raz vo svojom živote navštíviť Prahu alebo vo všeobecnosti Českú republiku. Nielen, že sme niekedy boli jednou krajinou, no okrem toho sú to naši mentalitou najbližší susedia, Výhodou je samozrejme aj to, že sa tam bez väčších problémov dorozumieme aj vtedy, keď práve neexcelujeme v cudzích jazykoch. Tak na čo čakáte? Určite vyrazte práve do Prahy.
 
Je pravda, že práve do Prahy je určite lepšie vyraziť na viac ako len na dva dni. Potrebujete tam vidieť naozaj veľké množstvo vecí, no samozrejme, dá sa vidieť aj zlomok toho. Keď však toho chcete vidieť čo najviac, určite sem príďte aspoň na týždeň.
 
Ak sa do Prahy na dlhšie proste nedostanete, poradíme vám, čo by ste mali určite vidieť. V prvom rade je to určite legendárne Václavské námestie. Dalo by sa povedať, že je to akási vstupná brána do tohto prenádherného hlavného mesta. Je to historické námestie, ktoré bolo svedkom už naozaj veľmi mnohých a významných udalostí v celých našich dejinách. Nachádza sa tu hlavná autobusová aj železničná stanica.

orloj
 
Ďalej by ste sa mali pozrieť na akýsi architektonický zázrak, ktorý je jednoznačne Tancujúci dom. Symbolika veľkého tanečného páru Freda a Ginger bola niekedy odsudzovaná, dnes je však Praha známa aj vďaka tomuto. Nesmiete samozrejme vynechať Karlov most, kde stretnete veľmi veľa pouličných umelcov. A samozrejme nezabudneme ani na Pražský hrad a Pražský orloj