Žiarovka patrí istotne k najvydarenejším a najúspešnejším vynálezom aké ľudstvo kedy zažilo. Používa ju takmer každá domácnosť ako štandardne osvetlenie v dome, a to samozrejme každý jeden deň. Dnes, ale bude reč o moderných LED žiarovkách. LED žiarovky sú žiarovky s modernou LED technológiou, ktoré patria k najúspornejším žiarovkám. Obsahujú elektronickú polovodičovú súčiastku, ktorá sa nazýva luminiscenčná dióda alebo skôr pre laikov známa ako svetelná dióda. Okrem úspory vynikajú aj svojou dlhou výdržou. LED žiarovky vám vydržia približne od 20 000 do 70 000 hodín záleží len od toho aký konkrétny model žiarovky si vyberiete. Najčastejšia hodnota výdrže pri LED žiarovkách je 30 000 hodín, čo sú nejaké 3 roky.

žiarovka

Pre porovnanie klasické žiarovky vám vydržia nejakých 1000 hodín, čo už je oproti LED žiarovkám priepastný rozdiel, keďže to nie je ani rok. Rok má nejakých 8800 hodín.Tieto žiarovky pomaly, ale isto vytláčajú a tým pádom aj nahrádzajú z trhu staršie druhý žiaroviek, ako napríklad halogénové či žiarovky klasické. Dalo by sa povedať, že svojich predchodcov. LED žiarovky sa narozdiel od klasických žiaroviek vôbec neprehrievajú, neblikajú, a preto sa nemusíte obávať nežiaduceho problému, ktorý by mohol vzniknúť pri zahriatí a tým pádom ich môžete využívať naplno.

žiarovka

Tieto žiarovky dosahujú rovnaký výkon svietivosti od začiatku svojho zapnutia. Nemusia sa nijako rozbehnúť ani nahriať nato, aby dosiahli požadovanú a dostatočnú svietivosť. Stretnúť sa môžete s rozdielnou teplotou chromatickosti, čiže farebnej teploty svetla. Tepla biela sa odporúča do miest, ktoré sú určené na relaxáciu a odych. Takouto izbu v dome je spálňa či obývačka. Neutrálna biela občas sa uvádza aj názov denná biela sa používa napríklad v dielní, kancelárii či garáži. Studená biela sa hodí do izieb a miestnosti, kde je potrebná koncentrácia, ako je napríklad pracovňa.