Ahoj priatelia od stredy som tu nebola som ešte chorá mám chrípku od pondelka včera mala som do včera teplotu užívam antibiotika VP PENICILÍN už mi je trochu lepšie síce ale nie je to 100 percent. Ale som už riadne unudená len ležať ešte že som minule si urobila Vianočnú nástenku a trochu Vianočnú výzdobu okien a a okolo pomaly do robievam potom okolo 20.12 urobíme stromček náš je totižto veľmi vysoký výše 2 a pol metra má aj šišky je ako živý nádherný je keď sa urobí . Bože dnes tu máme krásny deň prvú Adventnú nedeľu zapaľujeme prvú sviečku na Adventnom venci ako symbol by mali by byť červené sviečky vraj to prináša šťastie , lásku , bohatstvo do rodiny my milujeme toto obdobie tým pádom sú za dverami Vianoce kúzelne obdobie v roku .  Dnes dám na stôl aj Vianočný obrus do kuchyne taký prakticky ktorý sa dá utierať tzv. PVC obrus mám síce aj veľa látkových obrusov ale to dávame keď hostia chodia ku nám kamošky, rodina. 

Vianočná hviezda

Každý rok si nosím zelenú vetvičku ihličie aj zlatý dážď mi rozkvitne vo váze aj si zajtra veru donesiem zlatý dážď nech mám kúsok jari vo vázy smiech to je skoro ako keď MARUŠKA išla na jahody v zime . Viete čo je veľmi smutné že prečo sa majú ľudia radi len na Vianoce inak sa hádajú doslova nenávisť prevláda medzi ľuďmi je to veľmi smutné kvôli banality veľakrát načo je to dobré veď dnes sme tu a nikto nevie ako dlho. Teším sa ako oblečiem nové kúsky Vianočne šaty ale najprv ale je Mikuláša bude teraz 6. 12 ale toho urobím pre kamošku dodatočne lebo aj ona je chorá má chrípku zatiaľ si urobíme my dve mama a ja a to v stredu 6.12 . Viete čo mi chýba sneh tá idylka zimných mesiacoch. Naši susedia Rakúsko a podobne majú snehovú kalamitu to bolo keby to ku nám prišlo dávno nebola taká úžasná zima že vám praští pod nohami a zachádza za nechty na rukách a nos máte červený vyštípaný od zimy.

kúzlo Vianoc očami nás všetkých

Teším sa že si opäť pustíme Vianočné koledy mám takú Vianočnú retro kazetu do kazetového prehrávača kúpila by som si aj nový ale ale nakoľko potrebujeme novú chladničku objednali sme novú tento týždeň ju privezú bude JEŽIŠKO.  Ja každý rok ju púšťam to naspieval ešte JANKO PALO a Michal Dočolomanský to mám asi cca 20 rokov tú kazetu ale stále ide mám aj CD Vianočne koledy na ďalší víkend si tie CD a kazetu pozriem a  pripravím ich lebo vždy po Vianociach to odložím na ďalší rok . Dnes som si dala do vlasov Mikulášsku čelenku trochu srandy musí byť . Bola som vonku vyniesť smeté des aká zima je najlepšie je byť vo vnútri ako sa hovorí že ani psa nie hodno vyhnať von . Už ako vidíme sa zvečerieva sa už pomaly a isto tma máme tu 16 hodinu ja si pôjdem trochu poležať ešte sa doliečiť tak najbližšie tu budem snáď zajtra krásny zimný večer vám prajem cmuk vidíme sa majme lásky pred Vianočný čas KISS