Strip alebo pásik vyrobený LED technológiou spôsobil prevrat v osvetľovacej technike a priniesol doposiaľ nepoznaný typ osvetlenia, ktorý sa dá jednoducho nainštalovať vďaka obojstrannej lepiacej páske na ich zadnej strane. Svojou veľkosťou a tvarom sú predurčené na použitie aj do nedostupných priestorov.

businessman-with-light-bulb-his-hand_1232-891

LED osvetlenie je tvorené viacerými typmi svietidiel napríklad žiarovkami, reflektormi, trubicami, panelmi a tiež pásikmi. A práve tie sa stali populárne vďaka všestrannému využitiu v rozličných miestnostiach v domácnostiach, kanceláriách, nákupných centrách či športoviskách, ale aj na komerčné využitie pri nasvietení v baroch, hoteloch, reštauráciách, billboardov a podobne. Plní funkciu doplnkového a náladového osvetlenia, ale vďaka výkonu je možné použiť ho aj ako hlavný zdroj svetla. To záleží od typu SMD diód, veľkosti, voľby farieb či svetelného toku konkrétneho typu pásika.

Fantastickou výhodou pásikov je ich inovatívna forma, ktorá umožňuje nimi osvetliť sadrokartónový podhľad či stenu, ale aj zrkadlá, poličky, kuchynské linky, vitríny či šatníky a ešte mnoho iných miest. Je nenápadný ak sa ukryje do sadrokartóna, kde bude plniť svoju funkciu, ale pritom nenaruší dizajn a štýl interiéru. Pásiky dovoľujú zákazníkom popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť si nimi priestor s netradičnou hrou farieb. Ovládajú sa diaľkovým ovládačom, led pásky Ledprodukt dajú sa ním zapnúť a vypnúť, či zmeniť intenzitu osvetlenia podľa potreby.

dódy, žlté svetlo

Internetové obchody majú vo svojich ponukách široké spektrum typov a druhov LED pásikov podľa typu SMD diód, farebnosti či veľkosti. V ponuke sú 12V a 24V pásiky. Ponúkajú aj tri odtiene bielej farby: neutrálnu, teplú a studenú. Ak sa neviete rozhodnúť, tak najlepšou voľbou je zaobstarať si systém DUAL-WHITE, pri ktorom si diaľkovým ovládačom ľahko zvolíte plynulý prechod medzi jednotlivým odtieňmi. Mixovanie rozličných farieb a všelijaké efekty umožňujú RGB a RGB-W pásiky, vďaka nim si v priestore vytvoríte farebnú atmosféru podľa momentálnej nálady.